Penové systémy s uzavretou bunkovou štruktúrou

Purios HO

Purios HO je polyuretánová pena so štruktúrou s uzavretými bunkami, používaná pri výrobe tuhej striekanej peny. Obsahuje penotvorné činidlo novej generácie s potenciálom poškodzovania ozónovej vrstvy ODP 0 a nízkym potenciálom globálneho otepľovania GWP, ktoré poskytuje výnimočnú energetickú účinnosť a zároveň znižuje negatívny vplyv na životné prostredie. Purios HO sa vyznačuje schopnosťou striekať oveľa hrubšie vrstvy (v rozsahu medzi 5-10 cm).

strechy   stropy   steny   podlahy   zaklady

Produktový list

 

Purios H/01

Purios H/01 je polyuretánová pena so štruktúrou s uzavretými bunkami, používaná pri výrobe tuhej striekanej peny. Obsahuje penotvorné činidlo novej generácie s potenciálom poškodzovania ozónovej vrstvy ODP 0 a nízkym potenciálom globálneho otepľovania GWP, ktoré poskytuje výnimočnú energetickú účinnosť a zároveň znižuje negatívny vplyv na životné prostredie. Výborne sa hodí na použitie na oceľové konštrukcie, plechy alebo betón.

podkrovie   stropy   steny   podlahy   zaklady

Produktový list

 

Purios HR/01

Purios HR/01 je polyuretánová pena s uzavretou štruktúrou buniek, používaná pri výrobe izolačnej tuhej striekanej peny. Obsahuje penotvorné činidlo novej generácie s potenciálom poškodzovania ozónovej vrstvy ODP 0 a nízkym potenciálom globálneho otepľovania GWP, ktoré poskytuje výnimočnú energetickú účinnosť a zároveň znižuje negatívny vplyv na životné prostredie. Táto pena sa vyznačuje vysokou pevnosťou v tlaku.

podkrovie    stropy    steny
 

Pena s uzavretými bunkami

Pena s uzavretými bunkami je obľúbeným izolačným materiálom, ktorý sa široko používa v obytných budovách, ako aj priemyselných halách a chovných priestoroch. Vyznačuje sa vynikajúcimi tepelnými a hydroizolačnými vlastnosťami a odolnosťou voči vonkajším faktorom.


Pena s uzavretými bunkami a jej vlastnosti

Pena Purios s uzavretými bunkami pozostáva z tvrdidla (izokyanátu) a živice (polyolu), ktoré sa po zahriatí spoja vo vhodných pomeroch. Kombinácia oboch týchto zložiek a samotná tvorba peny prebieha až pri aplikácii pomocou špecializovaných striekacích zariadení. Štruktúra aplikovanej peny s uzavretými bunkami pozostáva z minimálne 90 % uzavretých buniek (bublín) naplnených vzduchom. Zvyšných 10% sú otvorené bunky. Iná situácia je v prípade peny s otvorenými bunkami , ktorej štruktúra pozostáva väčšinou z otvorených bublín.

Rozdiel medzi penou s uzavretými bunkami a penou s otvorenými bunkami

Rozdiel v štruktúre oboch typov pien Purios sa premieta priamo do ich fyzikálnych vlastností. Pena s uzavretými bunkami sa vďaka svojej štruktúre vyznačuje lepšími tepelnými a hydroizolačnými vlastnosťami a oveľa väčšou odolnosťou proti mechanickému poškodeniu. Polyuretánová pena s otvorenými bunkami má zase lepšie parametre paropriepustnosti, vďaka čomu je materiálom priedušnejším a používa sa všade tam, kde je potrebné zabezpečiť správny odvod vlhkosti smerom von. Pena s otvorenými bunkami je vďaka svojej štruktúre tiež oveľa ľahším materiálom.

Vlastnosti peny s uzavretými bunkami

Pena s uzavretými bunkami Purios sa vyznačuje vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami. Súčiniteľ tepelnej vodivosti lambda (λ) pre tento materiál je veľmi nízky a pohybuje sa medzi 0,020 – 0,023 W/mK v závislosti od zvoleného polyuretánového systému. Tento parameter znamená, že pena účinne obmedzuje prúdenie tepla cez stavebné priečky, dokonale bráni tepelným stratám z vnútra budovy a prenikaniu studeného vzduchu zvonku.

Polyuretánová pena s uzavretými bunkami sa vďaka svojej štruktúre vyznačuje aj dobrými hydroizolačnými vlastnosťami. To znamená, že vlhkosť nepreniká do jej štruktúry a nezhoršuje izolačné parametre peny. 

Ďalšou nespornou výhodou peny s uzavretými bunkami je jej mechanická odolnosť. Zdanlivá hustota tohto produktu sa pohybuje od 33 do 55 kg/m3, čo z neho robí tuhý materiál, odolný voči statickému zaťaženiu a deformáciám. Jeho pevnosť v tlaku pri 10% deformácii je nad 200 kPa. 

Je potrebné dodať, že vysoká zdanlivá hustota v hotovom výrobku sa premieta aj do dobrej zvukovej izolácie. Pena s uzavretými bunkami tlmí zvuky a zvuky zvonku budovy, čo zlepšuje akustický komfort a zaisťuje pokoj a ticho vo vnútri.

 

Aplikácia systému s uzavretými bunkami

Pena s uzavretými bunkami Purios je vynikajúci tepelnoizolačný materiál pre vonkajšie použitie, hoci nič nebráni jej použitiu aj vo vnútri budov. Tento materiál je možné aplikovať na veľkú väčšinu povrchov. Nezáleží na tom, či ide o betón, stavebnú keramiku, drevo alebo kov. Je dôležité, aby každý z týchto povrchov bol pripravený v súlade s odporúčaniami výrobcu peny a aby boli vhodné poveternostné podmienky na nástrek. Pred začatím prác sa samozrejme oplatí vykonať skúšku priľnavosti, aby ste sa uistili, že podklad bol správne pripravený.

Základy

Pur pena s uzavretými bunkami je ideálna na izoláciu základov. Jeho izolačné vlastnosti účinne zabránia úniku tepla z vnútra domu smerom k zemi a ochránia základy pred škodlivými účinkami vlhkosti. To sa premietne do odolnosti konštrukcie budovy a minimalizácie energetických strát.

Podlahy

Pri izolácii podláh je pena s uzavretými bunkami účinným spôsobom na udržanie vhodnej teploty v miestnostiach. Poskytuje nielen vysokú tepelnú, ale aj zvukovú izoláciu a chráni podlahu pred vlhkosťou. Pur penu s uzavretými bunkami je možné použiť ako na izoláciu podláh na zemi a na strope, tak aj na inštalácie podlahového vykurovania. Materiál sa nanáša priamo na podlahu, kde vytvára súvislú izolačnú vrstvu, ktorá eliminuje tepelné mosty a netesnosti.

Steny

Pena s uzavretými bunkami je tiež výborným materiálom na izoláciu stien. Vďaka odolnosti voči náročným poveternostným podmienkam sa výborne hodí na aplikáciu zvonku, ale dá sa použiť aj zvnútra. Okrem účinnej tepelnej izolácie bude penová vrstva s uzavretými bunkami pôsobiť aj ako akustický izolant, ktorý tlmí hluk prichádzajúci zvonku miestnosti.

Strechy a stropy

Izolácia strechy je kľúčovým prvkom zabezpečenia energetickej účinnosti budovy a pur pena s uzavretými bunkami je vynikajúcim riešením pre ploché aj šikmé strechy. Odolnosť proti vlhkosti znamená, že pena si zachováva svoje izolačné vlastnosti a chráni pred atmosférickými faktormi, ako je silný vietor, nízke teploty alebo dážď.

Pena s uzavretými bunkami Purios je moderný a účinný izolačný materiál, ktorý možno použiť v rôznych aplikáciách v interiéri aj exteriéri. Správne vykonaná penová izolácia s uzavretými bunkami môže slúžiť svojmu účelu aj niekoľko desiatok rokov. Nezabudnite, že konečný výber medzi penou s uzavretými a otvorenými bunkami by ste mali konzultovať priamo s výrobcom alebo jeho certifikovaným dodávateľom. Kvalifikovaná nástrekárska firma odborne poradí pri výbere vhodného polyuretánového systému, ktorý zákazníkom poskytne komfort a úsporu na dlhé roky.

Skúsenosti

  • Certifikovaná kvalita

    izolačný materiál spĺňa určité normy a štandardy, čím zabezpečuje spoľahlivosť a efektivitu využitú v stavebných projektoch

  • Šetrí čas aj peniaze

    až 2x rýchlejšie nanášanie materiálu na vaše objekty

  • Absolútna termoizolácia

    Tepelná izolácia moderných aj starých budov

Revolučná technológia

Ponúkame kvalité
striekané penové izolácie

Northizol je spoločnosť s dlhoročnými skúsenosťami v stavebníctve, ktorá vám ponúka profesionálne dvojzložkové striekané penové izolácie rôzneho druhu a zamerania.